فایل{مقاله رشد اخلاقی نوجوان}

مقاله رشد اخلاقی نوجوان|39014545|wl|تحقیق رشد اخلاق,مقاله رشد اخلاقی,پایان نامه رشد اخلاقی,پروژه رشد اخلاقی,رشد اخلاقی,تفکر اخلاقی,روان شناسی رشد اخلاقی,نگرش جدید به رشد اخلاقی,رشد قضاوت و وجدان اخلاقی,اخلاق تابعی,وجدان اخلاقی,اخلاق مبتنی بر عدالت,اخلاق مبتنی بر مراقبت,رشد
مشخصات مختصر و مفید این پست با عنوان مقاله رشد اخلاقی نوجوانقابل مشاهده می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

چکیده:
چگونگی رشد اخلاقی، ارزشی و دینی در نوجوانان و جوانان از موضوعات مهم روان شناسی رشد است که روان شناسان بزرگ درباره آن به تحقیق و نظریه پردازی پرداخته اند. این تحقیق تلاشی دیگر در این راستا است که می کوشد تا چگونگی رشد و پرورش اخلاقی و دینی نوجوانان و جوانان را هم بر پایه دانش روان شناسی رشد و هم با تکیه بر یافته های دانش روان شناسی تربیتی، تبیین نماید. سعی بر این است که با نگرشی نو چگونگی رشد اخلاقی و ارزشی نوجوانان و جوانان را بررسی و نظریه تازه ای را درباب مراحل شکل گیری و رشد دینی ارائه دهد.
کیفیت تعامل اجتماعی با دیگران و پیامهای اخلاقی که دراین ارتباطها به نوجوانان و جوانان داده می شود بسیار قویتر از آموزشهای مستقیم اخلاقی است که معلم یااستاد در کلاس درس ارائه می کند.
برای آنکه معلمان و والدین سهم مثبتی در رشد اخلاقی و دینی نوجوانان و جوانان داشته باشند باید روابط محترمانه ای رابا آنان ایجاد کنند. نوجوانان و جوانان نیاز به راهنمایی دارند و این راهنمایی باید در جریان یک ارتباط متقابل محترمانه به آنان ارائه شود، چراکه رشد اخلاقی و دینی نه فقط ناشی از تواناییهای فکری بلکه همچنین حاصل چگونگی روابط با والدین و مربیان و معلمان و همسالان و نوع ارزشهای اجتماعی - فرهنگی و عواطفی است که در این ارتباطها با نوجوانان و جوانان مبادله می شود. ترکیب پویای ویژگیهای انگیزشی، شناختی، عاطفی، اجتماعی و فرهنگی باعث می شود وی پذیرای رفتار اخلاقی باشد، یعنی هم به ارزشهای اخلاقی اولویت بدهد و هم به خداوند و جاودانگی خیر و فضیلت و ارزش انسانی خود و دیگران ایمان داشته باشد.
لازم به یادآوری است، به دلیل حجم زیاد مقاله، بخش نخست آن در این شماره و بخش دوم آن در شماره بعدی ویژه روان شناسی از نظر خوانندگان عزیز خواهد گذشت.
واژه های کلیدی: رشد اخلاقی؛ تفکر اخلاقی؛ اخلاق تابعی؛ وجدان اخلاقی؛ اخلاق مبتنی بر عدالت؛ اخلاق مبتنی بر مراقبت؛ رشد قضاوت؛ فراشناخت؛ داوری ارزشی.

فهرست:چکیده
مقدمه
روان شناسی رشد اخلاقی در نوجوانی و جوانی
نگرش جدید به رشد اخلاقی نوجوانان و جوانان
رشد قضاوت و وجدان اخلاقی در نوجوانی و جوانی
رشد ارزش ها در نوجوانی و جوانی
منابع

مطالب دیگر:
بررسی چالش ها و موانع بازاریابی در ورزش بانوانبررسی تاریخچه کاکائو و تركيبات موجود در دانه هاي كاكائوگزارش كارآموزي رشته برق در شركت توزيع برق استان اصفهان ، بخش بادرودبررسی مديريت منابع انساني و مديريت در مزرعهپروژه درس آزمايشگاه مدار منطقي، شناخت كاربردي Iptableبررسی کاربرد معادلات دیفرانسیل در مکانیکبررسی اهداف سياسي آمريكا در منطقه خليج فارس بعد از 11 سپتامبربررسی سيستم ارتباط انسان ماشين و سير تكاملي دست های مصنوعي، متن فاقد شکل می باشددانلودطرح توجيه فني و مالي و اقتصادي پرورش قـارچ خوراكـي با ظرفيت 50 تن در سالدانلود گزارش كار‎آموزي در تعميرگاه مجاز هيوندابررسی شناخت علل و ريشه‌هاي اصلي بروز و رسوخ فساد و كج‌روي‌هاي اداري و چگونگي شيوع آن در سازمادانلود گزارش كارآموزي در شركت ذوب فلزات زنديهبررسى تأثير روابط و ارتباط هاى شخصى در اتاق هاى چت و گپ زنى بر گرايشهاى اينترنتى كاربران و ماتحقیق پیرامون جبر بول و گيت هاي منطقي (Boolean alyebra)گزارش كارآموزي در نمايندگي پارس خودرودانلود گزارش كارآموزي رشته برق در كارگاه سيم پيچي و نصب تابلو هاي برقبررسي و مقايسه هوش هيجاني زنان و مردان كارمند همراه با نمونه موردی شهر قزويندانلود گزارش كارآموزي با موضوع منابع تغذيه و ساختار منبع تغذيه وعيب يابي آن در یک شركت کامپيوتبررسی و مطالعه مباني و مفاهيم كفر در ديوان حافظگزارش كارآموزي در شركت قالبسازي فيكسبررسی تاریخچه و معماری و بنای خانه لاری هادانلود پروپوزال آماده با موضوع بكارگيري مدل تعالي سازماني EFQM جهت ارتقا بهره وريبرسی نقوش بر روی ظروف سفالی (پیش از تاریخ تا اسلام )دانلود گزارش کارآموزی در كارخانه ريخته گري مجتمع تراكتورسازي ايرانبررسی بازآرائي بهینه شبكه هاي توزيع به روش الگوريتم ژنتيك جهت کاهش تلفات